Sylwia Purzyńska, Specjalista podolog, Członek Polskiego Towarzystwa Podologicznego

Plastyka wałów okołopaznokciowych

 

Plastyka wałów okołopaznokciowych

Plastyka wałów okołopaznokciowych – Bydgoszcz

Coraz więcej osób cierpi z powodu wrastających paznokci. Ratunkiem w zwalczaniu tego typu przypadłości może być plastyka wałów okołopaznokciowych, która jest przeprowadzana w naszym gabinecie w Bydgoszczy.

Skąd się biorą wrastające paznokcie?

Przyczyny wrastającego paznokcia:

  • zbyt ciasne obuwie,
  • wycinanie boków paznokcia,
  • nieprawidłowe obcinanie paznokci,
  • zbyt długie paznokcie
  • PRZEROST WAŁÓW OKOŁOPAZNOKCIOWYCH!

Dyskomfort, jaki niesie ze sobą wrastający paznokieć, potrafi ograniczyć nasze zdolności motoryczne, czego konsekwencją może być przewlekły stan zapalny oraz zmiana ułożenia stopy, aby zmniejszyć ucisk podczas chodzenia, co w konsekwencji grozi nieodwracalnymi zwyrodnieniami.

 

Najczęściej stosowana metoda przez chirurgów polega na wycięciu klinowym lub wyrwaniu paznokcia. Niestety już wiemy, że niesie to za sobą ponad 80% nawrotów w jeszcze gorszym stanie.

 

Każdy stan zapalny w obrębie wałów skutkuje powstaniem blizny, wówczas wał staje się twardy, a paznokieć zachowuje się jak kartka papieru, tnąc go wewnątrz.

 

Na czym dokładnie polega plastyka wałów okołopaznokciowych?

Zabieg plastyki wałów okołopaznokciowych odbywa się przy współpracy chirurga i podologa, dzięki temu problem zostaje rozwiązany raz na zawsze. Najczęściej decydują się na to osoby, które przeszły wieloletnią walkę z wrastającymi paznokciami i mimo skutecznych terapii problem nadal powraca bądź osoby skarżące się na ciągłe bóle w wałach.

 

Zabieg w chirurgii jest znany już od 1988 roku, ale początkowo nie przynosił on pożądanych rezultatów, dopiero od 2008 roku, gdy szwedzki dermatolog dr Bernard Noel proponuję modyfikację zabiegu, zaczyna on przynosić oczekiwany efekt. Zabieg polega na usunięciu przerośniętych lub zbyt dużych wałów  okołopaznokciowych oraz założeniu szwów. Całkowity czas wygojenia około 2,5-3 tygodnie.

 

Profesjonalny zabieg plastyki wałów okołopaznokciowych

Zespołów przeszkolonych w tym zakresie jest niewiele w Polsce i mam przyjemność ogłosić, że należę do jednego z nich.

 

W Gabinecie Podologicznym PodoCare Complex w Bydgoszczy możecie Państwo umówić się na konsultację dotyczącą zabiegu plastyki wałów okołopaznokciowych. Wraz z doktorem Arturem Bała dołożymy wszelkich starań, by rozwiązać skutecznie problem wrastających paznokci.

Poniżej możecie Państwo zapoznać się ze zdjęciami przed i po zabiegu oraz w trakcie.

Zapoznaj się z naszą ofertą