Sylwia Purzyńska, Specjalista podolog, Członek Polskiego Towarzystwa Podologicznego

Pedicure medyczny

Leczniczy pedicure medyczny – Bydgoszcz

Pedicure medyczny to podstawowy zabieg podologiczny, który znacząco różni się od pedicure przeprowadzanego w salonach kosmetycznych. Jest znany także jako pedicure leczniczy, a jego głównym celem jest usunięcie wszelkich zmian na stopach powstałych na skutek:

  • nieodpowiedniej pielęgnacji stóp,
  • noszenia niewłaściwego obuwia,
  • różnego rodzaju chorób przewlekłych, takich jak np. cukrzyca,
  • wrodzonych wad i zaniedbań.

W trakcie zabiegu usuwane są wszelkie odciski, brodawki, modzele oraz inne problemy zaistniałe na stopach.

 

Do kogo jest skierowany pedicure leczniczy?

Z tego typu zabiegu podologicznego powinny skorzystać przede wszystkim osoby ograniczone ruchowo, dotknięte chorobami skóry, kości i stawów, chorobami przemiany materii (cukrzyca, reumatyzm), osoby z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców (halluxy, palce młotkowate lub krogulcze), z dolegliwościami na stopach tj.: odciskami, modzelami, brodawkami, a także z wrastającymi czy grzybiczymi paznokciami, pękającymi piętami.

 

W jaki sposób przebiega pedicure leczniczy?

Pedicure podologiczny rozpoczyna się od starannej dezynfekcji skóry stóp. Następnie następuje skrócenie paznokci i dokładne oczyszczenie wału paznokciowego z często podrażniających lub stanowiących ognisko stanów zapalnych skórek oraz powodujących dolegliwości bólowe w tej okolicy.

Kolejnym krokiem jest usunięcie zrogowaciałego naskórka, a także odcisków i modzeli za pomocą specjalistycznych narzędzi typu skalpel, dłuto lub odpowiednio dobranych frezów, będących uzupełnieniem frezarki podologicznej.

 

Dlaczego warto wybrać pedicure leczniczy w naszym gabinecie?

Do każdego zabiegu podologicznego wykonywanego w naszym gabinecie w Bydgoszczy używane są sterylne narzędzia (pakiety otwierane są przy pacjentach), a wszelkie przybory (kapturki na frezy, skalpel i dłuto), których nie można sterylizować, są jednorazowe, co gwarantuje klientowi bezpieczeństwo podczas wykonywania usługi. W zależności od problemu oraz rodzaju skóry zapewniamy indywidualnie dobrane produkty kosmetyczne.

Zapoznaj się z naszą ofertą